Zajímavé statistiky

Zabývám se převážně tvorbou stránek pro malé firmy, sportovní kluby apod. I ty ale mohou dosáhnout zajímavé návštěvnosti. Představte si, že vaše stránky navštíví měsíčně  300 lidí ? Jste schopni tolik lidí oslovit jiným médiem (letáky, inzeráty, apod.) ?

Zde uvádím jen pro zajímavost unikátní měsíční návštěvnost několika mých partnerů / webů.

2000 přístupů – www.Rax.cz
Můj technologický blog s relativně vysokou návštěvností v poměru s tím, že jsou zde publikovány příspěvky pouze občas a spíše velmi specifického rázu.

1000 přístupů – www.smrckaeffects.com
Jarda Smrčka vyrábí kusově v malé dílně výborné kytarové efekty. Poctivým blogováním a dodržováním navržených principů, jak publikovat na internetu, má vysokou návštěvnost (mnohem větší než jeho konkurenti).

1800 přístupů – www.dum-levne.cz
Relativně malá firmička, jejichž web se zobrazuje na prvních místech ve vyhledávání googlu na potřebná klíčová slova. Zde se velmi povedlo SEO.

3000 přístupů www.lavidaostrava.cz
Jedna z nejpěknějších ostravských restaurací. Zajímavá návštěvnost nejen na webu, ale i na Facebookovém profilu, který jsem firmě vytvořil a na kterém je firma aktivní a získává spoustu pozitivních komentářů.

300 přístupů www.kosmetikakamila.cz
Na malinkou lokální firmu o jednom člověku je toto opravdu zajímavá návštěvnost. 300 potenciálních zákazníků za měsíc (případně loajálních zákazníků, kteří sledují web) není vůbec špatné.

20 000 přístupů www.Instrumento.cz
Kytarový web s působností po celé ČR, velmi odborně zaměřen s spoustou specifického materiálu. Za zmínku stojí i to, že sposuta textů bylo „ukradeno“ a rozkopírováno na jiné kytarové weby…

Dlužno dodat, že veškeré tyto weby byly vytvořeny za minimální ceny, optimalizace pro vyhledávače byla provedena jako součást tvorby stránek a žádný web nevyužívá nějakých dalších služeb, ke zvýšení návštěvnosti…