Pozor na podvodné triky

Propagace na internetu, optimalizace pro vyhledávače, ppc reklama …to všechno jsou dosti rozsáhlé oblasti a možností je spousta. Bohužel, na internetu můžete narazit také na spoustu podvodníků.

Mezi solidními nabídkami různé propagace a reklamy se objevují i nabídky, kvůli kterým majitelům internetových stránek zbudou jen oči pro pláč.

7000 kč za reklamu, která nenaláká žádného návštěvníka

Sedm tisíc korun je docelá dobrá suma, díky které lze zpropagovat Váš web nebo eShop. Představte si ale, že tyto peníze zaplatíte za něco, co vám nepřivede ani jednoho zákazníka. Jako byste tyto peníze vyhodili oknem…

Myslíte si, že se vám to nemůže stát ? Osobně jsem několika známým včas zachránil tisíce korun, za lákavě prezentovanou reklamu, který by jim ve výsledku nepřinesla naprosto žádný užitek. Stačilo se provozovatele zeptat na pár otázek, jak má vlastně reklama fungovat, jak se její účinek bude měřit a bylo vše jasné. V lepších případech jsem lidi o této činnosti včas odradil. Některým pomohly informační emaily, kde jsem je na tyto praktiky upozornil.
Bohužel, někteří neuváženě projevili zájem o tuto reklamu a pak už následovalo zaslání faktury podvodnou firmou. Než se mí známí vzpamatovali a zjistili ode mně, že se jedná vlastne o podvod, začali jim kvůli nesplacené faktuře volat vymahačské firmy.
I v tomto případě jsem ale našel způsob jak takto postiženým klientům pomoci a jak by se měli zachovat z pohledu práva…

Vychytralé faktury klamou lidi, fungují jako závazná smlouva

I v tomto případě se jednalo o podvod, o kterém se píše v uvedeném článku. Možná to bylo štěstí, možná intuice mého klienta, který mi kvůli faktury zavolal a po mém doporučení nakonec ušetřil spoustu peněz a spoustu starostí, které by mu úhrada faktury přinesly….